rozwiń

 
 
 
 
Cena: -
 
 

Kupno domu











    Klauzula informacyjna RODO

    Nasza oferta

    Najnowsze oferty
     
     

    O czym musisz pamiętać przy zakupie domu?

    O czym musisz pamiętać przy kupnie domu? Istotnych kwestii jest całkiem sporo, a jedną z nich jest rozsądek. Choć dom to inwestycja na lata i nie powinieneś odmawiać sobie rzeczy, które są Ci potrzebne, to jednak musisz patrzeć na sprawę realnie. Mądry zakup nieruchomości nie jest wcale prosty, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza, gdy posiłkujesz się kredytem. Co powinieneś więc zrobić? 

    • sprawdzić swoją zdolność kredytową z naszym doradcą kredytowym, 
    • stworzyć listę realnych wymagań i potrzeb 
    • zapewnić sobie poduszkę finansową, 
    • określić budżet, który nie jest Twoim maksimum,
    • podliczyć swoje średnie zarobki, 
    • podliczyć wszystkie potencjalne koszty początkowe i miesięczne, w tym media, czy raty kredytu z uwzględnieniem zmiennej stopy oprocentowania.

    W liście wymagań i potrzeb określ tak naprawdę wszystko, co się da. Najlepiej wymień liczbę potrzebnych Ci pomieszczeń i ich funkcje, a następnie dopisz, co w każdym z nich musi się znaleźć, a co może, lecz wcale nie musi. Zastanów się również nad rodzajem budynku i jego lokalizacją. Czy w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie dom wolnostojący w Krakowie, czy może dom szeregowy w Katowicach?

    Bardzo ważną kwestią jest lokalizacja domu. Powinna być dopasowana do Twojego stylu życia. Weź pod uwagę odległość od pracy, sklepów spożywczych, transportu publicznego, szkół i innych miejsc, które na co dzień odwiedzasz. Zastanów się, czy preferujesz dom w centrum miasta, czy może zupełnie odwrotnie? W tej kwestii znaczenie mają przede wszystkim Twoje indywidualne preferencje, budżet oraz prowadzony styl życia. 

    Kupno domu – rynek wtórny a rynek pierwotny

    Przeglądając domy na sprzedaż w Krakowie i okolicach, z pewnością zauważyłeś, że dostępne są zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Który dom będzie lepszym rozwiązaniem? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. 

    Rynek wtórny to nieco mniejszy koszt, zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Plusem rynku wtórnego jest możliwość zakupu domu gotowego do zamieszkania. Oszczędzasz w ten sposób czas i nie musisz długo czekać. Musisz wziąć pod uwagę ewentualny remont. To, co również jest charakterystyczne dla rynku wtórnego — to unikalne lokalizacje. Czasami gotowe domy są wybudowane w miejscach, w których raczej żaden nowy budynek już nie powstanie. Często są to domy w centrum miasta, a to zdecydowanie przemawia na ich korzyść. 

    Rynek pierwotny to z kolei dłuższy czas oczekiwania i większy koszt wykończenia. Wiąże się to jednak z jedną, istotną zaletą — nowością. Wprowadzasz się jako pierwszy do domu, w którym nikt wcześniej nie mieszkał. Nie musisz martwić się o to, że coś będzie uszkodzone. Ponadto kupując dom z rynku pierwotnego od dewelopera, masz możliwość jego samodzielnego urządzenia. To ogromny atut! Kolejny to rękojmia od dewelopera, że przez 5 lat będzie odpowiadał za usunięcie wad technicznych, które nie są efektem Twojej działalności. 

    Każde rozwiązanie niesie za sobą korzyści. Musisz je przeanalizować i zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może jest to szybka przeprowadzka i wcale nie zależy Ci na nowym domu? W takim razie rynek wtórny jest dla Ciebie.

    Finansowanie zakupu domu — jakie masz opcje?

    Metod finansowania domu jest całkiem sporo. Wybór tej odpowiedniej zależy od Twoich możliwości finansowych. Podstawowa opcja to oczywiście środki własne, jednak obecnie niewiele osób może sobie na to pozwolić. Dobrym pomysłem jest kredyt hipoteczny, cieszy się również sporą popularnością. Może być rozłożony nawet na 35 lat, a to sprawi, że pojedyncza rata będzie stosunkowo niska. 

    Co więcej, kredyt hipoteczny uznaje się obecnie za najtańszą formę finansowania. Na rynku możesz znaleźć oferty z atrakcyjnym oprocentowaniem, dzięki czemu jest to naprawdę opłacalne. Pamiętaj również, że na kredyt możesz kupić dom także dom przeznaczony na wynajem, a także na budowę domu na należącej do Ciebie działce. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie przeanalizuje Twoją zdolność kredytową i pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty.

    Mniej popularną i niekonwencjonalną metodą finansowania jest leasing nieruchomości. Z założenia jest to rozwiązanie dla osób prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ani atrakcyjną zdolnością kredytową. Koszty w tym przypadku są jednak wyższe niż przy kredycie hipotecznym, a co się z tym wiąże — rozwiązanie to nie jest aż tak opłacalne. 

    Niegdyś dostępne były jeszcze dofinansowania budowy domów energooszczędnych. Pozwalały sporo zaoszczędzić, jednak większość programów została zlikwidowana. Dostępny jest np. rządowy program „Czyste Powietrze”. To dobre rozwiązanie dla osób, które miały w planach budowę energooszczędnej nieruchomości, bez znaczenia czy to Kraków, Katowice, Warszawa czy mała miejscowość nadmorska. 



    #BiuroNieruchomościKraków #NieruchomościKraków #DomNaSprzedażKraków #ZakupDomuKraków #KredytNaDomKraków #OfertyDomówKraków #RynekPierwotnyKraków #RynekWtórnyKraków #DomyKraków #DomyPodKrakowem #EstateStreetKraków #NieruchomościMieszkanioweKraków #KredytHipotecznyKraków #ZakupDomuZKredytemKraków #DomyWKrakowie #DomDlaRodzinyKraków #DomyNaSprzedażKraków #KredytNaZakupDomuKraków #OfertyDomówNaSprzedażKraków #NoweDomyKraków