rozwiń

 
 
 
 
Cena: -
 
 

Zakup mieszkania  Klauzula informacyjna RODO

  Nasza oferta

  Najnowsze oferty
   
   

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

  Rynek nieruchomości z roku na rok powiększa się o nowe inwestycje. Oferta jest więc różnorodna i szeroka, jednak znalezienie wymarzonego mieszkania na sprzedaż w takich lokalizacjach jak Kraków, czy Katowice — nie jest wcale proste. W przypadku mieszkań na sprzedaż w Warszawie, Warszawie, Katowicach i w innych głównych miastach sytuacja wygląda analogicznie. O czym należy pamiętać przy zakupie mieszkania, aby rzeczywiście być zadowolonym?

   

  Pierwsza kwestia to cena. Już na samym początku warto określić swoje możliwości finansowe i zdolność kredytową. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie pomoże Ci w określeniu wysokości kredytu, jaki możesz uzyskać. Pamiętaj, że ceny nieruchomości zawsze można negocjować, a doświadczony pośrednik pomoże Ci w uzyskaniu satysfakcjonujących warunków zakupu. Warto również pamiętać, że cena mieszkania na sprzedaż to nie wszystko — należy do niej doliczyć podatek od czynności cywilnoprawnych, opłaty notarialne, prowizje i inne koszty, o których łatwo się zapomina.

   

  Zanim przystąpisz do przeglądania ogłoszeń, powinieneś określić swoje preferencje i potrzeby. Interesuje Cię mieszkanie dwupokojowe w Krakowie, czy możne dom pod Warszawą? Zależy Ci na tarasie, balkonie, a może niewielkim ogródku? Jakie budownictwo będzie dla Ciebie odpowiednie — kamienica, czy może nowy blok na strzeżonym osiedlu? Poznaj wiek budynku, stan elewacji i klatki schodowej oraz materiały, z jakiego został zbudowany. Ma to ogromne znaczenie, zakup mieszkania to w końcu duża, wieloletnia inwestycja. Zastanów się również, na jakie kompromisy jesteś w stanie się zgodzić. Być może preferujesz łazienkę z wanną, ale jeśli znajdziesz naprawdę atrakcyjne mieszkanie na sprzedaż w Krakowie lub w centrum Katowic, prysznic nie będzie dla Ciebie przeszkodą? To bardzo ważne — kompromisy występują niemalże zawsze. Najprawdopodobniej nie znajdziesz mieszkania na sprzedaż w pełni dostosowanego do Twoich potrzeb,  chyba że zdecydujesz się na jego samodzielne urządzenie. 

  Rynek wtórny a pierwotny

  W sekcji rynek pierwotny na stronie EstateStreet znajdziesz wyłącznie nieużywane mieszkania na sprzedaż w Krakowie, Katowicach i Warszawie, które dopiero zostały wybudowane lub są jeszcze na etapie powstawania. Na rynku wtórnym z kolei znajdziesz nieruchomości pochodzące z drugiej ręki. Są bardzo zróżnicowane— począwszy od niemalże nieużywanych ekskluzywnych apartamentów, a skończywszy na wieloletnich lokalach, do kapitalnego remontu. 

   

  Wybór w tej kwestii zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Zarówno mieszkanie na sprzedaż w takich miastach jak Kraków lub Warszawa z rynku pierwotnego, jak i wtórnego — posiada swoje zalety. Rynek pierwotny to przede wszystkim:

   

  • nowe, świeże nieruchomości, 
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne — dotyczy to mieszkań w stanie deweloperskim, które zdecydowanie przeważają na rynku pierwotnym,
  • szeroki wybór metraży i układów
  • ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego, 
  • rękojmia i gwarancja ze strony dewelopera,
  • brak podatku od czynności cywilno-prawnych

   

  Rynek wtórny także posiada swoje zalety, to przede wszystkim:

   

  • lokalizacja — mieszkania z rynku wtórnego często dostępne są w miejscach, w których już żaden nowy budynek nie powstanie,
  • mieszkanie gotowe do wprowadzenia, 
  • brak konieczności oczekiwania na mieszkanie, 
  • możliwość znalezienia oferty w bardzo okazyjnej cenie

   

  Oczywiście na rynku pierwotnym początkowy koszt inwestycji w wykończenie jest znacznie wyższy — to główny czynnik, przez który tak wiele osób decyduje się na mieszkanie w Krakowie z rynku wtórnego. Warto jednak pamiętać, że używane mieszkania nie zawsze są zapuszczone i wcale nie muszą wymagać natychmiastowego remontu. Pojawia się wiele interesujących ogłoszeń i można znaleźć naprawdę ciekawą nieruchomość w atrakcyjnej cenie. 

   

  Weź pod uwagę wszystkie zalety i wady obydwu rozwiązań oraz na tej podstawie wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Nasi specjaliści chętnie Ci w tym pomogą!

  Zakup mieszkania to naprawdę dobra inwestycja

  W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele firm deweloperskich. Można wręcz powiedzieć, że budowali na potęgę. Słyszeliśmy o kolejnych mieszkaniach na sprzedaż i rekordowych ilościach lokali oddanych do użytkowania. Wysokie było nie tylko zainteresowanie sprzedażą, ale kupnem również. Zakup mieszkania to naprawdę dobra inwestycja i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. 

   

  Lokowanie środków w nieruchomościach to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Decydując się na wynajem nieruchomości, możesz liczyć na 4-8% zwrotu z inwestycji rocznie. Oczywiście dokładna wysokość przychodów uzależniona jest od wielu czynników, w tym wielkości mieszkania, wykończenia, czy jego lokalizacji. Mieszkania na wynajem w Katowicach oferują wyższą stopę zwrotu niż mieszkania w Krakowie czy Warszawie. 

   

  Wartość nieruchomości ciągle rośnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Biorąc pod uwagę deficyt lokali mieszkaniowych w Polsce, w dłuższej perspektywie można być spokojnym o rentowność naszej inwestycji.

   

  Inwestycje w mieszkania, szczególnie w popularnych lokalizacjach jak Kraków, Katowice, czy Warszawa, niosą za sobą szereg korzyści. Jest to szansa na regularny dochód pasywny, przy niewielkim zaangażowaniu czasowym. Stały, comiesięczny przypływ gotówki przekonuje coraz większą liczbę osób i nie ma co się dziwić.

  Jeśli zależy Ci na naprawdę bezobsługowym inwestowaniu w nieruchomości sprawdź naszą ofertę zarządzania najmem długoterminowym.