Profesjonalne sesje zdjęciowe – korzyści przy sprzedaży nieruchomości

Marcelina Rapacz 09.12.2021

Potencjalni nabywcy chcą obejrzeć nieruchomość przede wszystkim z zewnątrz i wewnątrz. Niezbędne są do tego naprawdę dobre zdjęcia. Szybko zrobione zdjęcie smartfonem to za mało. Z kolei zdjęcia wykonane przez fotografa idealnie nadają się do prezentacji na portalach nieruchomościowych.

Celem jest przekonanie potencjalnych nabywców do danych nieruchomości mieszkalnych. Podłoże jest psychologiczne: człowiek w ciągu około 12 do 20 sekund decyduje, czy dany obiekt podoba mu się tylko na podstawie jego wyglądu. Ważną rolę odgrywają tu aspekty czysto estetyczne, ale także podział przestrzeni i realistyczne odwzorowanie odniesień wielkościowych. Autentyczność jest priorytetem. Zdjęcia nieruchomości powinny wyglądać dobrze, ale nie zniekształcać stanu rzeczywistego nieruchomości. 

Jak przydatne są prawdziwe zdjęcia nieruchomości zależy od tego, jak dobre są. Dobre zdjęcie nieruchomości musi spełniać kilka wymogów. Z jednej strony musi ona jak najbardziej pozytywnie prezentować obiekt i w ten sposób wspierać sprzedaż. Z drugiej strony, prawdziwe zdjęcia nieruchomości nie są o sztucznej inscenizacji, ale o możliwie najbardziej realistycznej reprezentacji. Potencjalni nabywcy, których przyciągają atrakcyjne zdjęcia, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, raczej nie zostaną kupcami.

Dzięki dobremu zdjęciu reklama wyróżnia się z tłumu. Atrakcyjne zdjęcie przyciąga wzrok, pobudza wyobraźnię i zaprasza potencjalnych nabywców do dokładnego obejrzenia nieruchomości. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości mają liczne zalety. Jedną z nich z pewnością jest lepsza kwalifikacja zainteresowanych stron (więcej poważnie zainteresowanych gości). Nieruchomość i jej szczególne cechy są przedstawione w możliwie najlepszym świetle. Równie zadowalające jest skrócenie czasu sprzedaży oraz zwiększone prawdopodobieństwo osiągnięcia pożądanej ceny sprzedaży.

Dlatego ważne jest zapytanie agenta nieruchomości, któremu powierzymy sprzedaż, w jaki sposób będzie fotografować nieruchomość.

W EstateStreet świadomi tego, jak decydujące są zdjęcia w pierwszym kontakcie. Dają one potencjalnemu nabywcy pierwsze wrażenie o nieruchomości. Im bardziej przekonujące są zdjęcia w połączeniu z tekstami informacyjnymi, tym więcej zapytań będzie dotyczyło danej nieruchomości. Nasi agenci nieruchomości oprócz przejęcia odpowiedzialności za sprzedaż twojej nieruchomości zapewniają, że twój dom jest sfotografowany najkorzystniej dla ekspozycji. 

Dzięki naszemu profesjonalnemu sprzętowi i doświadczeniu kompleksowe wykonanie zdjęć nieruchomości. Tworzymy wymowne fotografie dla każdego pomieszczenia i pokoju. Dodatkowo oferujemy fotografię z drona, aby uzyskać nie tylko obraz nieruchomości, ale również okolicy.

Za pomocą naszej kamery 360 stopni tworzymy spacery wirtualne po pomieszczeniach. Daje to klientowi możliwość odbycia małej, cyfrowej wycieczki po Twojej nieruchomości z wyprzedzeniem.

Wirtualne zwiedzanie 360° pozwala na przekazanie realistycznego wrażenia i dostarczenie lepszych informacji, wyselekcjonowanie potencjalnych zainteresowanych i zredukowanie rzeczywistych wizyt na miejscu do niezbędnego minimum dzięki cyfrowej selekcji wstępnej.

Jako wysokiej jakości pośrednicy w obrocie nieruchomościami sfotografowaliśmy już profesjonalnie wiele nieruchomości. Nasze know-how sięga od przygotowania nieruchomości do sesji zdjęciowej, kompozycji zdjęć, właściwej techniki fotografowania wraz z niezbędnym sprzętem, aż po postprocessing w programach do profesjonalnej obróbki zdjęć.